Jednou vetou

Rusko v rámci MS vo futbale očakáva spoluprácu so zahraničnými tajnými službami

Riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov a šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov počas zasadnutie bezpečnostnej rady v Moskve 15. marca 2018

foto: TASR/AP

Riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov v stredu uviedol, že Rusko očakáva spoluprácu so zahraničnými tajnými službami, aby sa zaistila bezpečnosť počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta vo futbale. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Toto leto Rusko hostí MS vo futbale. Očakávame, že naša spolupráca s bezpečnostnými agentúrami a zahraničnými tajnými službami pomôže rovnako účinne ako v predchádzajúcich rokoch ochrániť túto udalosť pred teroristickými útokmi,“ povedal Bortnikov.

Šampionát sa po prvý raz uskutoční na ruskej pôde. Bude sa konať v dňoch 14. júna – 15. júla 2018. Šesťdesiatštyri zápasov majstrovstiev sveta bude hostiť celkovo 12 štadiónov v 11 ruských mestách – Moskve (2), Petrohrade, Kaliningrade, Kazani, Nižnom Novgorode, Samare, Volgograde, Saransku, Rostove na Done, Soči a Jekaterinburgu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia