Jednou vetou

Ruský parlament vypísal súťaž o najlepšiu rapovú skladbu

Ruský parlament

Foto: TASR

Štátna duma, dolná komora ruského parlamentu, vypísala súťaž pre raperov pod názvom Bezhraničný rap.

Ako uviedla agentúra AP, súťaž bola vyhlásená v čase, keď sa objavujú správy o zásahu úradov viacerých ruských miest proti raperom a interpretom elektronickej hudby, čo v Rusku vyvoláva obavy z návratu cenzúry v umení ako za sovietskych čias.

AP dodala, že v uplynulých týždňoch boli zrušené vystúpenia 12 raperov. Organizátori pred tým dostali od úradov daných miest upozornenie, že hudba týchto raperov „propaguje nesprávne hodnoty“. Najmenej traja hudobníci boli zadržaní.

Rusko bude znižovať ťažbu ropy postupne, v januári o 50.000-60.000 barelov denne

V tejto situácii prišla Štátna duma s „gestom zmierenia“, keď vypísala súťaž o najlepšiu rapovú skladbu na tému cestovanie po Rusku, informovala AP. Podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy bude musieť každý súťažiaci predstaviť rapové skladby a videá o svojom meste, aby divákov a poslucháčov nalákal, aby tam zavítali. Súťaž je určená pre raperov do 30 rokov.

Podľa poslanca Michaila Degťariova, predsedu parlamentného výboru pre šport, turistický ruch a mládež, víťaz súťaže vyhrá cestu po ruských mestách.

Rap sa v Rusku stal jedným z najpopulárnejších hudobných žánrov medzi mladými ľuďmi, a to vďaka vecnému zobrazovaniu každodenných reálií a kritickému pohľadu na činnosť vlády.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia