Jednou vetou

Ružička pokrstil knihu k 25 rokom spolupráce SR a Izraela

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí SR František Ružička

foto: TASR - Martin Baumann

V Jeruzaleme sa tento týždeň konal krst knihy venovanej prvým 25 rokom diplomatických stykov medzi Slovenskom a Izraelom. Knihu autorskej dvojice Pavol Demeš - Katarína Nováková uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky František Ružička. Ocenil úroveň vzťahov, ktoré sa podarilo za relatívne krátke obdobie dosiahnuť, i konkrétne projekty, ktoré táto spolupráca vygenerovala.

„Slovensko i Izrael sú rozlohou a počtom obyvateľov malé krajiny. Obe sú však postavené na obrovskom ľudskom potenciáli. Ich prepojenie otvára priestor pre spoluprácu v širokom spektre oblastí od vedy, výskumu a inovácií až po kybernetickú bezpečnosť či kultúru. Kniha precízne mapuje a reflektuje štvrťstoročie spolupráce a je pre nás inšpiráciou do ďalších rokov.“

Vo štvrtok bude verejné vypočutie kandidátov na predsedu SAA

Krstu knihy v Jeruzaleme sa zúčastnilo viac ako 60 izraelských osobností, ktoré pozdravili aj veľvyslanec SR v Izraeli Peter Hulényi a veľvyslanec Izraela na Slovensku Zvi Aviner Vapni. Podujatie sa konalo na okraj oficiálnej návštevy predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Izraeli.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Grécko sa vracia do normálu. Toto všetko tam začína fungovať