Ryanair zrušil na budúci týždeň 300 letov do viacerých krajín

Ilustračné foto

Foto: TASR

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zrušila na budúci týždeň 300 letov, 200 do španielskych destinácií a po 50 do Portugalska a Belgicka. Dôvodom je hrozba štrajku členov palubného personálu v dňoch 25.-26. júla, ktorý by sa mohol dotknúť až 50.000 cestujúcich.

 Spoločnosť o tom informovala v stredu prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí. Odborové organizácie v spomínaných troch krajinách už vyzvali palubných zamestnancov Ryanairu na protestnú akciu, ktorej cieľom je dosiahnutie vyšších platov a zlepšenia pracovných podmienok.

Írski piloti spoločnosti vstúpia z podobných pohnútok do štrajku v piatok 20. júla a v utorok 24. júla. Spoločnosť informuje cestujúcich o situácii prostredníctvom esemesiek a emailov, pričom im ponúka zmenu termínu alebo vrátenie cestovného v plnej výške.

Obvinenia voči ruskej občianke Butinovej sú nepodložené

Predstaviteľ spoločnosti Kenny Jacobs označil štrajky za neopodstatnené akcie, ktoré môžu narušiť rodinné dovolenky a viesť konkurenciu k využitiu situácie.

Ryanair pôsobí v 37 krajinách. Spoločnosť v minulom roku prepravila 130 miliónov cestujúcich a počas vrcholiacej letnej sezóny vypravuje asi 2300 letov denne.

Môže vás zaujímať

Zadržali ukrajinského exnámestníka ministra hospodárstva