Sakašvili tvrdí, že je väzňom ukrajinskej oligarchie a Vladimira Putina

Bývalý prezident Gruzínska Michail Saakašvili, ktorý na Ukrajine pôsobil ako aktivista proti korupcii, sa zdraví so stúpencami po tom ako unikol v utorok 5. decembra 2017 polícii

Foto: TASR/AP

Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili kritizoval obvinenia Ukrajiny voči svojej osobe a oboril sa slovami o skorumpovaných oligarchoch a ruskom lídrovi Vladimirovi Putinovi, informovala agentúra DPA.

„Považujem sa za väzňa ukrajinskej oligarchie a Putina,“ povedal Saakašvili podľa miestnych médií na pôde súdu v Kyjeve.

Saakašviliho zadržali v byte bývalého náčelníka polície pre Luhanskú oblasť

Súd by mal rozhodnúť o tom, či Saakašvili zostane vo väzbe. Bývalý gruzínsky líder sa stal vodcom ukrajinskej opozície a v uplynulých týždňoch sa zasadzoval za zvrhnutie ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

Saakašviliho zadržali v Kyjeve 8. decembra. Je podozrivý z pomoci členom zločineckých organizácií a zatajovania ich trestnej činnosti. Ukrajinská generálna prokuratúra totiž Saakašviliho podozrieva, že sa sprisahal s ukrajinským podnikateľom s väzbami na Rusko s cieľom zosadiť Porošenka. Saakašvili všetky obvinenia odmieta.

Môže vás zaujímať

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania