Jednou vetou

Sandersová končí vo funkcii hovorkyne Bieleho domu

Biely dom

Foto:TASR/AP

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok prekvapivo oznámil, že hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová skončí na konci júna vo svojej funkcii. Informuje o tom agentúra AFP, ktorá pripomína, že Sandersovej výkon na tomto poste bol médiámi značne kritizovaný.

„Po 3,5 rokoch, odíde na konci mesiaca z Bieleho domu naša úžasná Sarah Huckabeeová-Sandersová a zamieri domov do skvelého štátu Arkansas,“ napísal Trump na Twitteri. Dodal, že Sandersová je „výnimočnou osobou“ s mimoriadnym talentom, ktorá v Bielom dome vykonávala „úžasnú prácu“ a on sám verí, že sa bude uchádzať o miesto „guvernérky Arkansasu“.

Meno jej nástupcu zatiaľ Trump neoznámil, píše agentúra AP. Dodáva, že Sandersová patrí v Bielom dome k Trumpovým najbližším spolupracovníkom a je tiež súčasťou malej hŕstky ľudí, ktorá s prezidentom pracuje už od jeho predvolebnej kampane.

Trump by neváhal prijímať informácie o svojich oponentoch zo zahraničia

Agentúra AFP však pripomína, že Sandersová, síce lojálna voči Trumpovi, mala problematický až bojovný vzťah k novinárom pokrývajúcim dianie v Bielom dome, pričom sa jej pripisuje zodpovednosť za zrušenie tamojších každodenných tlačových brífingov, ktoré fungovali za predošlých prezidentov.

Obviňovali ju tiež z toho, že novinárom viackrát klamala, čo však ona sama popiera. Napriek jej pomerne zlej reputácii v mediálnych kruhoch, však Trumpova administratíva dosiaľ nijakým spôsobom nenaznačovala, že by sa schyľovalo k jej odchodu, dopĺňa AFP.

Aj po odchode z Bieleho domu Trumpovou stúpenkyňou

hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová prisľúbila, že aj po svojom odchode z funkcie ostane „jednou z najotvorenejších a najlojálnejších zástankýň prezidenta“ USA Donalda Trumpa. Uviedla tiež, že byť hovorkyňou Bieleho domu bolo pre ňou „životnou poctou“ a „zbožňovala každú minútu“ tejto práce.

Trump uvažuje o sankciách, aby zastavil výstavbu plynovodu Severný prúd 2

Sandersová sa takto vyjadrila po tom, ako Trump oznámil, že ako hovorkyňa na konci júna vo svojej funkcii skončí a vráti sa domov do štátu Arkansas. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia