Jednou vetou

Saudskoarabský prokurátor rokoval s predstaviteľmi tureckej tajnej služby

Saudskoarabský generálny prokurátor Saúd Mudžib.

foto: TASR/AP

Saudskoarabský generálny prokurátor Saúd Mudžib, ktorý pricestoval do Istanbulu kvôli kauze vraždy novinára Džamála Chášukdžího, sa v noci na stredu stretol s predstaviteľmi tureckej tajnej služby.

Súkromná turecká tlačová agentúra DHA uviedla, že Mudžib navštívil istanbulské sídlo tajnej služby. Účastníci stretnutia sa zatiaľ ku schôdzke nevyjadrili.

Saudskoarabský generálny prokurátor sa na základe dohody o spolupráci pri vyšetrovaní medzi Rijádom a Ankarou už stretol s istanbulským prokurátorom Irfanom Fidanom, s ktorým hovoril o prípade vraždy saudskoarabského novinára. Po schôdzke zamieril aj na saudskoarabský konzulát, kde k vražde došlo.

Pri páde vojenského vrtuľníka v Afganistane zahynulo 25 ľudí

Agentúra AP pripomína, že Turecko žiada o vydanie 18 podozrivých Saudskoarabov, ktorí sú vo svojej vlasti zadržiavaní v súvislosti s vraždou Chášukdžího. Tento kritik saudskoarabského korunného princa a prispievateľ denníka The Washington Post zmizol 2. októbra, keď vošiel do priestorov konzulátu v Istanbule.

Kráľovstvo pôvodne tvrdilo, že novinár konzulát opustil. Saudskoarabská prokuratúra však minulý týždeň priznala, že bol zámerne zavraždený.

Turecko žiada Saudskú Arábiu o informácie ohľadom Chášukdžího pozostatkov, ktoré sa stále nenašli, ako aj o tom, kto vraždu novinára nariadil.

Saudskoarabskí predstavitelia uviedli, že 18 podozrivých budú súdiť po tom, ako sa vyšetrovanie ukončí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia