Jednou vetou

Schôdzka Putina a Zelenského sa uskutoční, keď dozrú podmienky, uviedol Peskov

Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov

Foto: TASR/AP

Prvé stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským sa môže uskutočniť až vtedy, keď preň dozrú vhodné podmienky. Uviedol to v piatok v Moskve Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

Ako informovala agentúra UNIAN, Peskov spresnil, že po nástupe nového ukrajinského prezidenta do funkcie sa k problematike spojenej „s neplnením minských dohôd“ začalo pristupovať „znova aktívne“. „A, samozrejme, existuje aj potreba pokračovať v diskusiách i v normandskom formáte,“ dodal hovorca Kremľa.

Putin dekrétom zmenil názvy desiatok letísk v krajine

 Agentúra UNIAN pripomenula, že Kremeľ je stále presvedčený o tom, že práve Ukrajina neplní minské dohody, preto aj Peskov trval na tom, že „treba získať istotu vo veci pripravenosti Zelenského plniť“ tieto mierové dokumenty a „kontaktovať sa s lídrami“ samozvaných republík na východe Ukrajiny — Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky.

Kremeľ podľa Peskova vie, že ukrajinský prezident už nadviazal kontakty s ministrami zahraničných krajín normandskej skupiny. V kancelárii ukrajinského prezidenta pripúšťajú možnosť, že sa uskutoční telefonický rozhovor prezidentov Ukrajiny a Ruska, napísal UNIAN.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia