Jednou vetou

Schôdzka Trump-Putin je rovnako potrebná na oboch stranách, tvrdí Ušakov

Ruský prezident Vladimir Putin

Foto: TASR

Plánované tohtotýždňové stretnutie prezidentov Ruskej federácie a Spojených štátov, Vladimira Putina a Donalda Trumpa, ktoré sa uskutoční počas summitu krajín skupiny G20 v Argentíne, je potrebné na oboch stranách. V Moskve to v stredu uviedol zahraničnopolitický poradca najvyššieho ruského predstaviteľa Jurij Ušakov.

„Stretnutie je rovnako potrebné na oboch stranách a dôležité pre rozvoj celkovej situácie vo svete,“ vysvetlil Ušakov, ktorého citovala agentúra AFP. K jeho vyjadreniu došlo po tom, ako Trump varoval, že môže zrušiť plánovanú schôdzku s Putinom z dôvodu nedeľňajšieho incidentu v Kerčskom prielive, kde Rusko zajalo spoločne s posádkami tri lode ukrajinských námorných síl.

Zásahom proti ukrajinským lodiam ruskí vojaci splnili svoju povinnosť, uviedol Putin

Ušakov dodal, že Putin počas summitu v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires prediskutuje so saudskoarabským korunným princom Muhammadom bin Salmánom aj vraždu novinára Džamála Chášukdžího. Zdôraznil však, že „hlavným cieľom“ tohto stretnutia bude „rozvoj“ rusko-sauskoarabských vzťahov.

Putin v stredu na investičnom fóre vyzval Spojené štáty, aby sa vzdali politiky jednostranných sankcií a hľadali s Ruskom styčné body. Dodal, že Rusko je pripravené na spoluprácu s USA, a podotkol, že o tom chce hovoriť s Trumpom, keď sa stretnú v rámci nadchádzajúceho summitu G20 v Argentíne.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia