Jednou vetou

Sedem žien obvinilo amerického speváka Ryana Adamsa z nemiestneho správania

Ryan Adams

foto: TASR/AP

Amerického speváka Ryana Adamsa obvinilo sedem žien z nemiestneho správania so sexuálnym podtónom, ako aj z emocionálnych výbuchov a verbálneho násilia. Vyplýva to z článku, ktorý v stredu zverejnil denník The New York Times.

V tom sa okrem iných spomína aj 20-ročná hudobníčka, ktorá tvrdí, že dnes 44-ročný spevák s ňou viedol nevhodnú komunikáciu, keď mala 15-16 rokov, pričom sa pred ňou mal údajne obnažovať počas videohovoru.

Spevákova bývalá manželka, herečka a speváčka Mandy Moorová, zas uviedla, že Adams sa na nej počas manželstva dopúšťal psychologického násilia.

Izraelské úrady zadržali muža vo Francúzsku odsúdeného za obťažovanie detí

Adams na článok reagoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde napísal, že sa „hlboko a úprimne“ ospravedlňuje každému, „komu ublížil, hoci aj nevedomky“. Spevák sa však zároveň ohradil voči spôsobu, akým ho článok vykresľuje, keď napísal, že „niektoré detaily sú prekrútené, niektoré sú zveličené a niektoré sú úplne vymyslené“.

Ďalej podľa agentúry DPA dodal, že by nikdy neviedol „nevhodnú komunikáciu“ s niekým, o kom by si myslel, že nie je plnoletý.

Amerického speváka Chrisa Browna po obvinení zo znásilnenia zatkli

Adamsov debutový sólový album s názvom Heartbreaker, vydaný v roku 2000, si vyslúžil sedem nominácií na cenu Grammy. Spevák spolupracoval počas svojej kariéry medziiným aj s kapelami Whiskeytown, The Cardinals a Pornography.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Vo veku 112 rokov zomrel najstarší muž na svete