Jednou vetou

Seehofer chce podniknúť ešte jeden pokus o urovnanie sporov s CDU

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer a nemecká kancelárka Angela Merkelová

foto: TASR/AP

Nemecký minister vnútra a predseda bavorskej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horst Seehofer má v pondelok v úmysle podniknúť ešte jeden pokus o urovnanie sporov s kresťanskými demokratmi na čele s kancelárkou Angelou Merkelovou, s ktorými sa nevedia zhodnúť na opatreniach proti ilegálnej imigrácii. Napísalo to internetové vydanie spravodajského magazínu Focus.

Seehofer sa takto rozhodol po tom, ako celú situáciu prediskutoval so svojimi najbližšími spolupracovníkmi v CSU, ktorí sa ho podľa niektorých zdrojov pokúšali odhovoriť, aby podal demisiu z funkcie spolkového ministra vnútra.
Ako informovala agentúra DPA, Seehofer naznačil, že jeho budúcnosť v politike závisí od pripravenosti Kresťanskodemokratickej únie (CDU) súhlasiť s ústupkami predloženými CSU.

Seehofer je hrozbou pre Európu, tvrdí šéfka sociálnych demokratov

Agentúra DPA v nedeľu s odvolaním sa na nemenované zdroje vo vedení CSU, ktoré v nedeľu rokovalo v Mníchove, informovala, že na tomto fóre zaznela aj Seehoferova ponuka, že sa vzdá svojich funkcií vo vláde a v CSU.
Príčinou je Seehoferova roztržka so spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou ohľadom imigračnej politiky a ich rozdielneho postoja k masovému prisťahovalectvu.

Kým Seehofer sa snaží presadiť návrat migrantov z nemeckých hraníc do toho štátu EÚ, kde boli zaregistrovaní, Merkelová trvá na tom, aby sa problém s migrantmi riešil na celoeurópskej úrovni. Tento Merkelovej postoj a závery vrcholnému summitu EÚ podporilo v nedeľu aj vedenie CDU.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia