Jednou vetou

Seehofer navštívil Spoločné centrum pre obranu pred terorizmom v Berlíne

Šéf Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horst Seehofer.

Foto: TASR/AP

Nový nemecký minister vnútra Horst Seehofer navštívil vo štvrtok po prvý raz Spoločné centrum pre obranu pred terorizmom v Berlíne, sídlo platformy štyroch desiatok nemeckých bezpečnostných orgánov, ktorá vznikla v roku 2004. Ocenil jej doterajšiu činnosť ako veľmi dobrú a pripomenul, že význam centra sa ešte zvyšuje.

V dejisku návštevy absolvoval minister stretnutia s najvyššími predstaviteľmi Spolkového kriminálneho úradu (BKK) a Spolkového úradu pre ochranu ústavy (BfV) – Holgerom Münchom a Hansom-Georgom Maassenom.

Seehofer pri tejto príležitosti potvrdil, že miera teroristického ohrozenia je stále veľmi vysoká, čo znamená, že kedykoľvek treba abstraktne rátať s možnosťou útoku.

Zároveň informoval, že predstaviteľom bezpečnostných orgánov prisľúbil zo strany rezortu maximálnu podporu, aj čo sa týka dostatočného objemu zdrojov, o čo sa chce zasadiť pri blížiacich sa rokovaniach o podobe budúcoročného rozpočtu. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Nová spolková vláda kancelárky Angely Merkelovej chce zriadiť v bezpečnostnej sfére celkove 15.000 nových pracovných miest.

Pri Spolkovom kriminálnom úrade by podľa Seehoferových slov malo vzniknúť nové oddelenie pre boj s terorizmom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia