Jednou vetou

Šéf britskej diplomacie Johnson hovoril 18 minút s falošným arménskym premiérom

Boris Johnson, archívne

Foto: TASR

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson telefonoval 18 minút s mužom, ktorý sa vydával za arménskeho premiéra Nikola Pašinjana. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská televízia Sky News.

Podľa britského denníka Guardian s Johnsonom hovoril jeden z dvojice komikov Alexej Stoljarov a Vladimir Kuznecov, známi ako Lexus a Vova, ktorí v minulosti telefonovali napríklad spevákovi Eltonovi Johnovi, keď sa vydávali za ruského prezidenta Vladimira Putina.

Julija Skripaľová dúfa v návrat z Británie do Ruska

Z nahrávky zverejnenej vo štvrtok vyplýva, že obaja účastníci telefonického rozhovoru diskutovali o Rusku, Putinovi či prípade dvojitého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije, na ktorých začiatkom marca v anglickom meste Salisbury zaútočili otravnou látkou novičok.

Britský minister zahraničných vecí sa podľa nahrávky zasmial, keď mu volajúci povedal, že bude mať stretnutie s Putinom „a dúfa, že ho tiež neotrávia novičkom“. „Minister zahraničných vecí si uvedomil, že ide o podvod a hovor ukončil,“ uviedol hovorca ministerstva s tým, že rezort britskej diplomacie hovor preveroval a okamžite zistil, že ide o podvod.

„Použitie chemických zbraní v Salisbury a Sýrii, ako aj nedávne udalosti v Arménsku sú závažnými záležitosťami. Takéto detinské skutky svedčia o nedostatku serióznosti volajúceho a tých, čo za ním stoja,“ dodalo ministerstvo.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia