Jednou vetou

Seniori by mohli zostať v izolácii až do konca roka

Zvolená predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas tlačovej konferencie, na ktorej oznámila rozdelenie portfólií v novej EK v sídle EÚ v Bruseli 10. septembra 2019

foto: TASR/AP

V súvislosti s pandémiou tiež predsedníčka Európskej komisie odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori v Európskej únii by mohli v záujme ich bezpečnosti zostať v izolácii až do konca roka.

„Viem, že je to náročné a že je izolácia záťažou, ale je to otázka života a smrti. Musíme byť ďalej disciplinovaní a trpezliví. Deti a mladí ľudia si budú môcť užiť viac slobody skôr, ako starší a ľudia s inými zdravotnými problémami,“ skonštatovala v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Zároveň tiež dodala, že dúfa, že európske laboratóriá už čoskoro prídu s vakcínou. „Bez vakcíny musíme čo najviac obmedziť kontakt so seniormi,“ povedala nemeckému denníku Bild.

V súvislosti s pandémiou tiež von der Leyenová odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky. Zatiaľ totiž nikto podľa nej nedokáže spoľahlivo predpovedať, aká bude situácia v júli a auguste.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia