Jednou vetou

Server, na ktorom sa predávali lístky na duel Zelenskyj-Porošenko, padol

Volodymyr Zelenskyj a Petro Porošenko

foto: TASR/AP, koláž: hlavne.sk

Server, na ktorom bolo možné kúpiť si vstupenky na debatný duel dvojice uchádzačov o funkciu prezidenta na Ukrajine, niekoľko hodín po spustení predaja pre veľký záujem o návštevu "padol". Informovala v stredu agentúra UNIAN.

Spresnila, že momentálne nie je možné kúpiť si vstupenky, pretože stav obsadenosti sa neaktualizuje. Debata ukrajinských prezidentských kandidátov Petra Porošenka a Volodymyra Zelenského sa bude konať 19. apríla o 19.00 h miestneho času v priestoroch národného športového komplexu Olimpijskyj v Kyjeve.

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti pôjdu na štadión

Predchádzalo tomu v utorok podpísanie trojstrannej dohody – medzi správcom štadióna a štábmi oboch kandidátov.
Pokiaľ ide o pravidlá debaty, sú stále predmetom rokovaní medzi oboma stranami, pretože majú „odlišné filozofie a vízie tejto udalosti“, uviedol šéf Porošenkovej kampane Oleh Medvedev.

V prvom kole prezidentských volieb, ktoré sa konalo 31. marca, ani jeden z 39 kandidátov nezískal podporu viac ako polovice zúčastnených voličov. Dvaja najúspešnejší kandidáti — Zelenskyj (získal 30,24 percenta hlasov) a Porošenko (15,95 percenta hlasov) — sa tak stretnú 21. apríla v druhom kole.

Zelenskyj vyzval Porošenka, aby nezabúdal na povinnosti hlavy štátu

Podľa prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS), zverejneného v utorok, je 72,2 percenta respondentov, ktorí majú v úmysle odovzdať hlasovacie lístky a už si vybrali svojho kandidáta, pripravených hlasovať za Zelenského. Úradujúceho prezidenta Porošenka mieni podporiť 25,4 percenta respondentov.

Prieskum verejnej mienky sa uskutočnil od 9. do 14. apríla. Zúčastnilo sa na ňom 2004 respondentov s hlasovacím právom. Štatistická chyba nepresahuje 3,3 percenta, dodal UNIAN.

Môže vás zaujímať

Spojené štáty vystupujú z WHO