Jednou vetou

Sexuálne obťažovanie v leteckej doprave je vážny problém, tvrdia odbory

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Odborová organizácia palubných sprievodcov (UFO) v utorok vyhlásila, že sexuálne obťažovanie predstavuje v leteckej doprave "vážny problém". Informovala o tom agentúra DPA.

„Deje sa to aj mužom, hoci ženy sú obťažované častejšie,“ povedala Sylvia Gassnerová, ktorá sa v organizácii UFO touto problematikou zaoberá posledné dva roky. „Ide o vážny problém, ktorý je príliš často ignorovaný,“ uviedla.

O počte zamestnancov leteckej dopravy, ktorí sa stali obeťami sexuálneho obťažovania, neexistujú takmer nijaké štatistiky.

Poslanca Konzervatívnej strany obvinili zo sexuálneho útoku

UFO však v máji zverejnila správu, z ktorej vyplýva, že jeden z dvoch palubných sprievodcov zažil sexuálne obťažovanie na pracovisku.

Výsledky prieskumu ukázali, že väčšina prípadov obťažovania sa vyskytuje na palube lietadla. V 45 percentách prípadov bol útočníkom letuškin nadriadený, čiže napríklad pilot. V štvrtine prípadov letušky podľa ich vlastných slov obťažovali kolegovia alebo pasažieri.

Prieskum bol uskutočnený na vzorke 1000 respondentov. Gassnerová zdôraznila, že jeho zistenia zodpovedajú správam, ktoré má od svojich kolegov.

Môže vás zaujímať

ŠPANIELSKO: Za deň zomrelo 932 pacientov s COVID-19