Jednou vetou

Škandinávske aerolínie SAS zrušia v pondelok a utorok ďalších 1200 letov

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Škandinávske aerolínie SAS zrušili ďalších 1200 letov, ktoré boli plánované na pondelok a utorok (29. a 30. apríla). Dôvodom je štrajk pilotov, ktorý už narušil plány desaťtisícov cestujúcich.

Piloti SAS vstúpili do štrajku v piatok 26. apríla. Dôvodom bolo prerušenie rokovaní s odbormi, ktoré ich zastupujú. Aerolínie museli škrtnúť 70 percent svojich letov, čo sa vrátane posledného rušenia dotkne celkovo okolo 280.000 cestujúcich.

Lietadlo smerujúce do Londýna núdzovo pristálo v Budapešti

„Veľmi ľutujeme, že pokračujúci štrajk pilotov zasiahol našich cestujúcich, keď SAS teraz ruší lety v pondelok a utorok,“ uviedli aerolínie. Letecká spoločnosť pre štrajk v pondelok zruší 667 letov a v utorok ďalších 546 letov, čo sa dotkne plánov 61.000, respektíve 49.000 cestujúcich. SAS počas tohto víkendu škrtli okolo 900 letov. Rušenia sa netýkajú asi 30 percent letov, ktoré pre SAS realizujú partnerské letecké spoločnosti.

Piloti požadujú zvýšenie platov o 13 percent, zatiaľ čo mediátori ponúkli nárast o 2,3 percenta. Podľa analytikov si SAS len ťažko môže dovoliť splniť požiadavky pilotov vzhľadom na „tvrdé“ prostredie, v ktorom aerolínie operujú.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi