Jednou vetou

Škótska polícia pátra po paraglajdistovi, ktorý lietal nad Trumpovým rezortom

Ilustračné foto

Pixabay.com

Škótska polícia pátra po paraglajdistovi, ktorý v piatok večer počas letu rozvinul protestný transparent organizácie Greenpeace nad golfovým rezortom Turnberry, kde je cez víkend ubytovaný majiteľ rezortu americký prezident Donald Trump so svojou manželkou Melaniou. V sobotu o tom informoval policajný inšpektor Stephen McCulloch

Uviedol, že protestujúci muž narušil bezletovú zónu nad hotelom v Turnberry v západnom Škótsku a spáchal tak trestný čin.

Medzinárodná nezisková organizácia na ochranu životného prostredia Greenpeace vydala podľa tlačovej agentúry AP oznámenie, že paraglajdista rozvinul v piatok večer transparent s nápisom „Trump: hlboko podpriemerný“ na protest proti prezidentovej environmentálnej a migračnej politike. Organizácia dodala, že tento protest prinútil Trumpa ukryť sa. V oznámení ďalej napísala, že „keď sa paraglajdista objavil nad hlavami, videl, ako šéf Bieleho domu zrýchlil krok a poklusom sa ponáhľal smerom k vchodu hotela“.

V lietadle Ryanairu klesol tlak. Ošetrovať museli 33 pasažierov

Greenpeace uviedol, že o husárskom kúsku informoval políciu desať minút pred tým, ako sa paraglajdista objavil na oblohe nad golfovým rezortom. Podľa očakávania sa v sobotu po celom Škótsku, vrátane metropoly Edinburgh, zapoja do protestov proti Trumpovi tisíce ľudí. Stovka demonštrantov sa už zhromaždila aj v samotnom Turnberry.

Trump nešetril kompimentmi na adresu Theresy Mayovej

Americký prezident pricestoval vo štvrtok na svoju prvú oficiálnu návštevu Spojeného kráľovstva v úrade prezidenta. V Londýne proti jeho politike v piatok popoludní protestovalo podľa organizátorov okolo 100.000 ľudí. Z Turnberry odletí Trump do fínskeho hlavného mesta Helsinki na pondelkový summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie