Jednou vetou

Skripaľová je strážená na vojenskej základni, píše The Sun

Na snímke Julija Skripaľová, dcéra bývalého ruského tajného agenta Sergaeja Škripaľa.

Foto: TASR/Yulia Skripal/Facebook/ AP

Julija Skripaľová, ktorá sa spolu so svojím otcom Sergejom stala začiatkom marca v anglickom meste Salisbury obeťou útoku nervovoparalytickou látkou novičok, sa po prepustení z nemocnice nachádza na nemenovanej britskej vojenskej základni, kde ju stráži vojenský personál. Napísal to dnes britský denník The Sun.

Skripaľová je „v nemocnici na vojenskej základni v záujme svojej bezpečnosti a dohľadu nad jej zdravotným stavom,“ uviedol pre The Sun s prípadom oboznámený zdroj. Zdroj spresnil, že účinky tohto nervovoparalytického plynu na ľudský organizmus sú neznáme a môžu sa kedykoľvek vrátiť. Zdroj však súčasne vyslovil nádej, že Julija teraz bude môcť vyšetrovateľom poskytnúť indície, ktoré by mohli viesť k útočníkovi. The Sun citoval aj nemenovaného priateľa Skripaľovcov, ktorý tvrdí, že páchateľa „nikdy nechytia. Pravdepodobne je späť v Moskve a popíja vodku.“

Prečítajte si aj: Ruská prokuratúra vidí súvislosť medzi kauzami Skripaľ, Litvinenko, Berezovskij

Skripaľovú prepustili z nemocnice v Salisbury v utorok. Jej otec, Sergej Skripaľ, zostáva naďalej v nemocničnej starostlivosti. Podľa slov lekárov sa zotavuje pomalšie než Julija, robí však pokroky a jeho stav sa zlepšuje. Vyjadrili nádej ohľadne jeho skorého prepustenia.

Christine Blanchardová, hlavná lekárka nemocnice, kde sa Skripaľovci liečili, vo svojom vyhlásení v utorok potvrdila Julijino prepustenie a uviedla, že obaja pacienti reagovali na liečbu „mimoriadne dobre“. Upozornila, že Julijiným prepustením sa jej liečba nekončí. Dodala, že Sergej Skripaľ sa zostavuje pomalšie, ale vyjadrila nádej, že aj jeho bude v dohľadom čase možné prepustiť z nemocnice.  Blanchardová nezverejnila podrobnosti o liečbe Skripaľovcov, uviedla len, že lekári použili špeciálne metódy na detoxikáciu organizmu oboch postihnutých.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia