Jednou vetou

Slovenské vianočné tradície si ctia aj krajania v Spojených štátoch

Vianočné medovníčky

Foto: redakcia

Slovenské vianočné zvyky a tradície si pripomínajú aj Slováci žijúci v Spojených štátoch. Počas adventu usporiadali viaceré vianočné podujatia po celých USA, pričom aj v samotnom hlavnom meste sa ich konalo niekoľko – od vianočných trhov, cez kurz zdobenia medovníkov až po vianočnú omšu.

Slovenské veľvyslanectvo usporiadalo vo Washingtone vianočné trhy, na ktorých nechýbala kapustnica, varené víno a slovenská horúca čokoláda. Deti z českej a slovenskej školy Sokol Washington prítomným zaspievali aj slovenské vianočné piesne a koledy. Slovenka Danka napiekla medovníky, ktoré s úspechom ponúkala na viacerých ďalších európskych vianočných trhoch a podujatiach.

Najstaršie Slovenské vianočné tradície: Overte si, ktoré z nich poznáte!

Krajanská organizácia Sokol Washington pripravila pre krajanov kurzy zdobenia perníkov pre deti i dospelých. Deti si vyskúšali aj výrobu papierových vianočných ozdôb, lodičiek z orechových škrupiniek či liatie olova a veštenie z neho.

Krátko pred Vianocami sa Slováci z Washingtonu a okolia zišli aj na česko-slovenskej vianočnej bohoslužbe. Spoločne si zaspievali české a slovenské koledy a v českom a slovenskom jazyku prečítali úryvky z Biblie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia