Jednou vetou

Slušnosť im nič nehovorí! Rabovali v domoch postihnutých požiarmi

Požiare v Kalifornii

Foto: TASR/AP

Úrady v Kalifornii zatkli dvoch ľudí pre podozrenie z rabovania domov, z ktorých sa museli obyvatelia evakuovať pre prudko sa šíriaci, neovládateľný lesný požiar. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Denník Sacramento Bee napísal, že polícia našla u 25-ročnej Jade Ballovej a 19-ročného Jacka Fannina (obaja z mesta Redding) dôkazy, ktoré ich spájajú s niekoľkými vlámaniami do domov.

Mohutný požiar si vyžiadal povinné evakuácie desaťtisícov ľudí v Reddingu, meste vzdialenom niekoľko sto kilometrov severne od San Francisca. Plamene už zničili vyše 650 domov.

Podľa vysvetlenia úradov majiteľ, ktorý svoj dom neopustil, zastavil auto s policajtom, len čo spozoroval určité známky, že v jeho dome boli ľudia.

Pri požiari domu v Soči zahynulo najmenej 8 ľudí

Policajti následne našli v neďalekom dome poškodené dvere a objavili aj elektronické prístroje naskladané pri hlavnom vchode. Polícia si podľa svojho vyjadrenia nemyslí, že by majitelia pred evakuáciou takto položili tieto zariadenia k dverám.

Rozsiahle lesné požiare, ktoré už niekoľko dní sužujú sever amerického štátu Kalifornia, si podľa aktuálnej bilancie vyžiadali najmenej šesť obetí. Medzi nimi sú dvaja hasiči a traja členovia jednej rodiny – 70-ročná Melody Bledsoeová s dvoma prapravnúčatami, päťročným Jamesom Robertsom a štvorročnou Emily Robertsovou. Plamene pohltili vo štvrtok ich rodinný dom na vidieku pri Reddingu. Šiesta obeť nie je ešte identifikovaná, ale ide o osobu, ktorá neuposlúchla pokyn na evakuáciu.

Podľa miestnej tlače polícia v piatok zadržala 32-ročného muža, ktorý je podozrivý z podpaľačstva.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi