Jednou vetou

Sneženie spôsobilo problémy na maďarských cestách aj železniciach

Ilustračné foto

TASR/AP

Sneženie, ktoré trvá už tretí deň, spôsobilo v Maďarsku problémy v doprave na cestách, ale aj na železniciach. Hasiči zasahovali pri 95 dopravných nehodách súvisiacich so zimnými podmienkami. Vlaky meškali na viacerých tratiach, informovala v stredu agentúra MTI.

Hasiči v 40 prípadoch pomáhali pri vyslobodzovaní zapadnutých a skrížených vozidiel na cestách, v 50 prípadoch vyťahovali autá z priekop.

Pre nehodu a požiar nákladného auta uzatvorila polícia v stredu ráno na moste Kőröshegyi völgyhíd jazdné pruhy diaľnice M7 smerom do Budapešti. Nikto sa nezranil. Požiarnici uhasili oheň, ale voda zamrzla na ceste. Odborníci musia preveriť, či most nebol poškodený teplom, pretože na väčšej ploche horeli aj pohonné látky, ktoré vytiekli z auta.

Viaceré úseky ciest nižšej kategórie sú v Maďarsku uzatvorené. Výpadky v dodávkach elektriny v stredu nehlásili.
Meškania vlakov od 20 minút do jednej hodiny evidujú železničiari pre poruchy zabezpečovacieho zariadenia na tratiach Budapešť-Cegléd-Debrecín-Nyíregyháza-Záhony, Budapešť-Ostrihom a Budapešť-Kunszentmiklós-Tass-Kelebia, sneženie spôsobuje meškanie na trati Szombathely-Csorna-Győr.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína