Jednou vetou

Španieli zachránili na mori ďalších vyše 100 migrantov

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Španielski záchranári prehľadávali v utorok more a pobrežie v južnej časti Španielska a pátrali po 17 nezvestných migrantoch.

Urobili tak po tom, ako v pondelok objavili telá 17 ľudí, ktorí zahynuli pri pokuse preplávať na člnoch zo severnej Afriky do Španielska, informuje agentúra AP.

Španielska Občianska garda zase uviedla, že v pondelok našla telá štyroch migrantov a zachránila ďalších 22 mužov, ktorí pochádzali zo severnej Afriky.

Objavila ich neďaleko pobrežia západne od Gibraltárskeho prielivu, keď sa malý drevený čln, v ktorom sa plavili, zachytil o útes. Podľa Občianskej gardy 13 zo zachránených boli neplnoleté osoby bez sprievodu dospelých.

Pád lietadla Lion Air mohol podľa vyšetrovateľov spôsobiť rýchlomer

Tiež uviedla, že ďalších 17 ľudí je stále nezvestných, hoci sa mohli dostať na španielske pobrežie. Občianska garda v utorok po nich obnovila pátranie na mori i súši.

V pondelok španielski záchranári zase vyzdvihli v Alboránskom mori, v oblasti západnej stredomorskej trasy, celkovo 80 osôb, vrátane piatich žien, a objavili mŕtve telá ďalších 13 migrantov.

Migranti cestovali na dvoch člnoch, oznámila španielka námorná záchranná služba. Všetkých previezli do španielskej enklávy Melilla, ktorá hraničí s Marokom.

Polovicu ruských emigrantov v Londýne tvoria informátori, tvrdí britská štúdia

Organizácia Spojených národov oznámila, že pri pokuse dostať sa do Európy po mori zahynulo v roku 2018 už vyše 2160 migrantov, pričom 564 z nich sa pokúsilo priplávať do Španielska.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia