Jednou vetou

Španielska polícia rozbila sieť pašujúcu migrantov z Maroka

Ilustračné foto

Foto: TASR

Španielska polícia v pondelok oznámila, že rozbila sieť pašerákov ľudí prevádzkovanú "na spôsob cestovnej kancelárie", ktorá tento rok prepašovala do krajiny stovky Maročanov. Písala o tom agentúra AFP.

Polícia zatkla sedem údajných vedúcich predstaviteľov skupiny vrátane jej šéfa, ktorý sídlil v Maroku a mal na starosti získavanie migrantov. Sieť tento rok do Španielska prepašovala okolo 600 ľudí a zarobila pri tom minimálne 1,5 milióna eur.

Policajti v Maďarsku vyzvali opozičných poslancov, aby odišli z budovy televízie

Pašeráci svojich „zákazníkov“ získavali najmä v prístavnom meste Larache na severe Maroka a za prevedenie jednej osoby cez hranicu si účtovali prinajmenšom 2500 eur, informovala polícia.

Celá organizácia fungovala na spôsob cestovnej kancelárie, ktorá migrantov previezla do Španielska, vyzdvihla ich na pobreží a potom ich autom dala odviezť na „bezpečné miesto“.

Odtiaľ migrantov prevážali do nimi požadovanej cieľovej destinácie; zvyčajne do Katalánska alebo do Baskicka na severe krajiny.

Lajčák v Londýne predstavil priority slovenského predsedníctva v OBSE

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) oznámila, že tento rok do Španielska prišlo cez more 55.000 migrantov, čím sa krajina stala hlavnou vstupnou bránou pre ľudí, ktorí v Európe hľadajú lepší život.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia