Jednou vetou

Španielski taxikári protestujú vo veľkom štrajku

Ilustračné foto

Foto: TASR

V niektorých veľkých španielskych mestách kolabuje aj v utorok doprava v dôsledku veľkého štrajku tamojších taxikárov proti alternatívnym taxislužbám, píše agentúra AP.

Stovky taxíkov zostali už štvrtú noc po sebe zaparkované na obľúbenej Gran Via, ktorá je jednou z hlavných ulíc v Barcelone. Desiatky demonštrantov spali v stanoch pozdĺž známej madridskej triedy Paseo de la Castellana.

Protesty narúšajú dopravu aj vo Valencii, Malage či Zaragoze. Taxikári „oficiálnych taxislužieb“ protestujú proti narastajúcemu počtu licencií pre služby Uber a Cabify, ktoré považujú za nekalú konkurenciu. Svojím štrajkom chcú dosiahnuť, aby vláda počet vydávaných licencií obmedzila.

Barcelonskí taxikári vstúpili do časovo neobmedzeného štrajku

Po pondelňajšom rokovaní so zástupcami nespokojných taxikárov sa španielski vládni predstavitelia stretnú v utorok s asociáciou, ktorá zastupuje spoločnosti ako Uber či Cabify.

Počas uplynulého víkendu sa k protestu z Barcelony pridali aj taxikári v Madride a v pondelok sa štrajk rozšíril aj do mnohých miest v iných regiónoch Španielska. Štrajk sa pritom koná na vrchole dovolenkovej sezóny.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie