Jednou vetou

ŠPANIELSKO: Za jediný deň pribudlo 200 mŕtvych

Špeciálne kontroly na vlakovej stanici v španielskom Granade v utorok 17. marca 2020.

foto: SITA, AP, Carlos Gil

Španielsko v utorok uzatvorilo hranice a do krajiny púšťa už len svojich občanov.

V Španielsku pribudlo od pondelka do utorka 200 obetí koronavírusu. Celkový počet obetí v tejto krajine tak narástol už na 509. Počet ľudí, u ktorých sa potvrdila nákaza, stúpol za posledných 24 hodín o vyše dvetisíc, ľudí s potvrdenou nákazou koronavírusom je tak v Španielsku už 11 409.

Španielsko, podobne ako predtým mnohé ďalšie krajiny, v utorok uzatvorilo hranice a do krajiny púšťa už len svojich občanov a ľudí, ktorí majú na území Španielska pobyt.

Španielska vláda už koncom minulého týždňa vyzvala občanov, aby všetci, ktorí nevyhnutne nepotrebujú vychádzať zo svojich domovov, zostali doma.

Polícia vynucuje toto nariadenie okrem iného aj pomocou dronov, ktoré lietajú ponad ľudí poflakujúcich sa po madridských uliciach, a policajti cez ne prostredníctvom vysielačky všetkých vyzývajú, aby išli domov.

Na celom svete sa koronavírusom nakazilo už takmer 183-tisíc ľudí a 7 499 osôb ochoreniu podľahlo.

Najviac obetí, 3 226, pochádza z Číny, kde sa však už šírenie nákazy podarilo dostať pod kontrolu. Nasleduje Taliansko s 2 158, Irán s 988, Španielsko s 509, Francúzsko so 148 a Spojené štáty s 85 obeťami.

Rakúsko hlási tri obete a 1 332 nakazených, Česká republika 383 nakazených, Poľsko päť obetí a 221 nakazených. Na Slovensku sa nákaza potvrdila u 84 ľudí, v Maďarsku u 50 a na Ukrajine u siedmich. V Maďarsku aj na Ukrajine zaznamenali už aj prvú obeť.

Môže vás zaujímať

Slováci môžu cestovať do Spojeného kráľovstva bez obmedzení