Spevák R. Kelly nepriznal vinu zo sexuálneho obťažovania

R. Kelly

foto: Facebook

Americký spevák R. Kelly v pondelok na súde v Chicagu nepriznal vinu v desiatich bodoch obžaloby zo sexuálneho zneužívania štyroch rôznych obetí, z ktorých tri boli neplnoleté. Informovala o tom agentúra AFP.

Kellyho ešte v piatok obžalovali zo sexuálneho zneužitia štyroch žien. K týmto činom malo podľa prokuratúry dôjsť v rokoch 1998-2010. Reper sa po vydaní zatykača sám prihlásil na policajnej stanici v Chicagu.

FOTO: Oscarová noc je za nami. Pozrite sa na víťazov!

Sudca okresu Cook County v americkom štáte Illinois stanovil na sobotňajšom pojednávaní so spevákom kauciu na jeho prepustenie vo výške milión dolárov, z ktorej musí hudobník zaplatiť 10 percent. Kelly údajne nebol schopný túto sumu zaplatiť, napísala na svojom webovom portáli stanica BBC. Hudobníkov právnik Steve Greenberg v sobotu povedal, že Kelly nie je tak bohatý, ako sa na základe jeho slávy môže zdať.

R. Kellymu obvinenému zo zneužitia stanovil sudca miliónovú kauciu

R. Kelly (52), vlastným menom Robert Sylvester Kelly, patrí k najpredávanejším popovým spevákom v Spojených štátoch. Medzi jeho hity patria skladby Ignition, I Believe I Can Fly či Bump N‘ Grind. Je spevákom, skladateľom aj

hudobným producentom, pričom v minulosti trikrát získal cenu Grammy.
V roku 2002 Kellyho obvinili z účasti na natáčaní detskej pornografie, v roku 2008 ho však oslobodili spod všetkých 14 bodov obžaloby, informuje stanica BBC.

Môže vás zaujímať

Streľba v ostravskej nemocnici si vyžiadala šesť mŕtvych