Jednou vetou

Spod ruín zrútených domov v Marseille vytiahli telo druhej obete

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Zrútenie dvoch domov, ku ktorému došlo v pondelok v centre francúzskeho mesta Marseille, si vyžiadalo už najmenej dve obete na životoch. Informoval o tom francúzsky spravodajský portál LCI. Po tom, ako záchranári v utorok ráno spod ruín vyslobodili telo muža, médiá napoludnie informovali o náleze tela ženy.

Úrady v utorok ráno zverejnili predpoklad, že zavalených mohlo byť päť až osem ľudí. O ich osude zatiaľ nie je nič známe, informoval na svojej webovej stránke denník Le Monde.

Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner označil záchranu ľudských životov za prioritu. Uviedol, že záchranná operácia na mieste nešťastia v Marseille potrvá ešte niekoľko dní. Záchranári podľa neho pri obhliadke v pondelok našli niekoľko miest, kde by sa mohli nachádzať preživší.

Pod ruinami zrútených domov v Marseille našli telo muža

V snahe zaistiť bezpečnosť záchranárov počas ich pátracej akcie úrady v pondelok nariadili preventívne zbúranie budovy v bezprostrednej blízkosti rumoviska, ktorej už v pondelok hrozilo zrútenie.

Prípad prebrala miestna prokuratúra, ktorá ho vyšetruje pre podozrenie z neúmyselného zabitia a spôsobenia zranení. Úrady sú si totiž „takmer úplne isté“, že v jednej z budov sa pred jej zrútením nachádzali ľudia. Podľa očitých svedkov tam boli aj rodiny s deťmi.

Chodci v Bratislave zažívajú adrenalín. Túto hrôzu tam majú deň čo deň

Obe zrútené budovy boli v zlom technickom stave. Jedna bola neobývaná a v druhej úrady v polovici októbra nariadili vysťahovať nájomníkov pre hrozbu prepadnutia sa podlahy v byte na prvom poschodí. Po rekonštrukčných prácach úrady nájomníkom povolili návrat.

Posledná kontrola v neobývanom dome sa konala 31. októbra, pričom prehliadajúci technici zistili, že v budove sa nezdržiavajú žiadne osoby a je dobre zabezpečená pred vstupom nepovolaných. Táto budova bola zaradená do programu rekonštrukcie bytového fondu, pričom na jej prízemí mali vzniknúť minijasle.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia