Jednou vetou

Spravodajské agentúry Ukrajiny a členov NATO podpísali memorandum o spolupráci

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Zástupcovia tajných služieb členských krajín NATO a Ukrajiny podpísali spoločné memorandum o intenzívnejšej spolupráci s cieľom včas identifikovať znaky prípravy Ruska na rozšírenie ozbrojenej agresie voči Ukrajine. Informovala o tom v piatok agentúra Ukrinform s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského ministerstva obrany.

USA požiadali BR OSN, aby sa v pondelok zišla pre napätie s Iránom

„S cieľom včas identifikovať znaky prípravy Ruska na rozšírenie ozbrojenej agresie voči Ukrajine a jej možných vojenských akcií v regiónoch Čierneho mora a Baltského mora sa predstavitelia vojenského spravodajstva Severoatlantickej aliancie a Ukrajiny dohodli, že výrazne zvýšia zdieľanie spravodajských informácií. Hlavná správa rozviedky (GUR) Ministerstva obrany Ukrajiny a NATO pripravujú odhad činností agresorskej krajiny. Podpísalo sa memorandum o porozumení v oblasti spravodajstva,“ uviedol rezort obrany Ukrajiny.

Dohoda bola dosiahnutá počas oficiálnej návštevy náčelníka GUR Vasyľa Burbu v pobaltských krajinách. Burba odhalil ďalšie dôkazy o ruskej vojenskej aktivizácii na okupovaných územiach Ukrajiny a v blízkosti hraníc s európskymi krajinami, dodal Ukrinform.

Irán poprel, že by ho Trump prostredníctvom Ománu varoval pred hroziacim útokom

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia