Jednou vetou

Srí Lanka: Pri letisku v Kolombe zneškodnili rúrkovú bombu

Ilustračné foto

foto: TASR

Srílanskí vojaci zneškodnili rúrkovú bombu objavenú neďaleko hlavného letiska v metropole Kolombo. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu, podľa ktorej v súvislosti s nedeľňajšími bombovými útokmi v ázijskej ostrovnej krajine zadržali medzičasom 13 osôb.

Policajný zdroj pre AFP povedal, že podomácky vyrobenú rúrkovú bombu našli v nedeľu večer na ceste vedúcej k hlavnému terminálu, ktorý zostáva otvorený za sprísnených bezpečnostných opatrení.

Svetoví lídri reagujú so zdesením na bombové útoky na Srí Lanke

Hovorca vzdušných síl uviedol, že ich príslušníci bombu bezpečne premiestnili na svoju základňu, kde ju bezpečne zneškodnili. Dodal, že toto tzv. improvizované výbušné zariadenie bolo zrejme miestnej výroby.

Nález prišiel po sérii ôsmich výbuchov, ku ktorým došlo v luxusných hoteloch a katolíckych kostoloch v srílanskej metropole Kolombo, ako aj v dvoch ďalších srílanských mestách. Pri útokoch na Veľkonočnú nedeľu prišlo o život najmenej 207 ľudí a vyše 450 ďalších utrpelo zranenia. Medzi obeťami na životoch má byť aj vyše 30 cudzincov.

Pápež v požehnaní Mestu a svetu odsúdil útoky na Srí Lanke

K zodpovednosti za útoky sa dosiaľ nikto neprihlásil. Polícia podľa posledných údajov zadržala zatiaľ 13 osôb. Policajný zdroj pre AFP spresnil, že k ich zatknutiu došlo v dvoch lokalitách v Kolombe a okolí, pričom títo 13 muži patria k jednej radikálnej skupine.

Najmenej dva z ôsmich útokov vykonali samovražední atentátnici, vyplýva podľa agentúry z vyjadrení policajných a iných zdrojov, pričom traja policajti zahynuli, keď ďalší samovražedný útočník odpálil nálož počas razie v dome, v ktorom sa nachádzali podozriví.

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď