Jednou vetou

Starosta Kyjeva Kličko: Voľby na Ukrajine sú demokratické, v Rusku také nie sú

Ilustračné foto

foto: TASR

Starosta Kyjeva a viacnásobný majster sveta v boxe Vitalij Kličko vyhlásil, že nedeľné prezidentské voľby na Ukrajine sú demokratické, na rozdiel od tých v Rusku.

V deň volieb v niekdajšej sovietskej republike nevie nikto povedať, kto povedie krajinu v budúcnosti, uviedol Kličko pre tlačovú agentúru DPA.

Začali sa prezidentské voľby na Ukrajine, favoritom je komik Zelenskyj

Tá ho oslovila vo volebnej miestnosti v metropole Kyjev, keď odovzdával hlas. Kličko ako športovec tam prišiel na bicykli.

„Toto je demokracia. Iba v Rusku vie jeden človek rok dopredu, kto bude prezidentom,“ dodal Kličko.

Pozorovatelia z Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) kritizovali vlani ruské prezidentské voľby za „nedostatok skutočnej súťaže“.

Kličkove vyjadrenia tiež zdôrazňujú hlbokú priepasť, ktorá existuje medzi Moskvou a Kyjevom po anektovaní Krymského polostrova Ruskom a v čase pretrvávajúcich zrážok medzi ukrajinskými vládnymi vojakmi a proruskými separatistami na východe Ukrajiny.

Porošenko upozornil na ovplyvňovanie kampane oligarchom Kolomojským

„Naša predstava je taká, že Ukrajina je súčasťou európskej rodiny s európskymi hodnotami. Poľsko, ktorému sa podarilo dostať do Európskej únie, je vzorom,“ povedal starosta ukrajinského hlavného mesta Kličko, ktorý počas svojej profesionálnej kariéry v boxe zaznamenal v 47 zápasoch 45 víťazstiev.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia