Starosta Londýna vyzval na pokojné protesy proti Trumpovi

Šesť metrov vysoká balónová figurína s prezývkou Trump Baby znázorňujúca prezidenta USA Donalda Trumpa počas protestu proti návšteve šéfa Bieleho domu na Parlamentnom námestí v Londýne v piatok 13. júla 2018

foto: TASR/AP

Protesty v Londýne proti návšteve amerického prezidenta Donalda Trumpa musia byť "pokojné a v pozitívnom duchu". Povedal to vo štvrtok starosta britskej metropoly Sadiq Khan.

„Môj odkaz pre tých, ktorí plánujú prísť na protesty v Londýne, je, že musia byť pokojné a v pozitívnom duchu. Tým, ktorí majú v úmysle spôsobiť problémy alebo porušiť zákon, odkazujem: nie ste vítaní,“ cituje z Khanovho vyhlásenia agentúra Reuters.

Nákupom stíhačiek sme Trumpa potešili, informoval Kiska

Sadiq Khan je členom britskej opozičnej Labouristickej strany a v minulosti sa dostal s Trumpom do konfliktu. Khan dodal, protesty proti Trumpovi nie sú protiamerické, odzrkadľujú však odpor Londýnčanov voči „politike strachu a zúfalstva“.

Šéf Bieleho domu pricestoval do Británie z Bruselu, kde bol na dvojdňovom summite NATO. Vo štvrtok sa zúčastní na galavečeri s britskými a americkými predstaviteľmi v paláci Blenheim, veľkolepom anglickom vidieckom sídle, ktoré je rodiskom a pôvodným domovom bývalého britského premiéra Winstona Churchilla.

Trumpa potešil list od Kima, tvrdí, že došlo k veľkému pokroku

V piatok sa Trump stretne s premiérkou Theresou Mayovou a kráľovnou Alžbetou II. a potom strávi víkend na jednom zo svojich súkromných golfových ihrísk v Škótsku.

Počas návštevy Trumpa v Británii sa očakávajú rozsiahle protesty proti nemu a jeho politike.

Môže vás zaujímať

Francúzske jednotky v Mali zabili veliteľa severoafrickej odnože al-Káidy