Jednou vetou

800 migrantov preniklo z Maroka do španielskej enklávy Ceuta

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Približne 800 migrantov preniklo vo štvrtok z Maroka do severoafrickej španielskej enklávy Ceuta s cieľom dostať sa do Európy. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Španielska Občianska garda oznámila, že 602 migrantov preniklo na španielske územie, keď krátko po svitaní hromadne zaútočili na vysoké šesťmetrové oplotenie z ostnatého drôtu, oddeľujúce Ceutu od Maroka.

Migranti v hraničnom plote vystrihli otvory a na policajtov, ktorí sa ich snažili zadržať, hádzali výkaly a nehasené vápno, uviedla garda vo vyhlásení. Zároveň na policajné vozidlá hádzali kamene a na policajtov útočili provizórnymi plameňometmi.

Taliani sa napriek rozhodnutiu ESĽP chcú zbaviť Rómov v Ríme

Polícia uviedla, že do nemocnice previezli 16 migrantov a tiež boli hospitalizovaní piati z 15 zranených policajných príslušníkov. Španielsky Červený kríž v tvíte napísal, že počas zrážok s políciou a preliezania oplotenia utrpelo zranenia 132 migrantov.

Španielske enklávy Ceuta a Melilla sú jedinými európskymi územiami priamo na africkom kontinente. Migranti tam často preliezajú alebo prestrihávajú hraničné ploty alebo sa do enkláv pokúšajú priplávať, aby sa takto dostali na územie Španielska a EÚ.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre