Jednou vetou

Stovky vo Washingtone študentov sa zapojili do protestov za ochranu klímy

Stovky študentov sa vo Washingtone zapojili do medzinárodného štrajku mladých ľudí, ktorí žiadajú aktívnejšiu ochranu klímy v piatok 15. marca 2019

foto: TASR/AP

Stovky študentov sa v piatok vo Washingtone zapojili do medzinárodného štrajku mladých ľudí, ktorí žiadajú aktívnejšiu ochranu klímy, informovala agentúra Reuters.

Približne 1500 študentov sa zhromaždilo pred budovou amerického Kapitolu, v ktorej sídli americký Kongres. Demonštranti žiadajú, aby politici aktívnejšie pristupovali ku klimatickej zmene.

„Toto je jediná Zem, ktorú máme. Nemáme planétu B. Neexistuje ďalšie miesto, kam by sme mohli ísť, preto ju musíme zachrániť,“ povedala jedna z účastníčok protestov Elise Haverlandová.

Slovenskí študenti sa pripoja k celosvetovému hnutiu Piatky za budúcnosť

Svetový štrajk za budúcnosť klímy sa v piatok konal v mnohých krajinách sveta. Hlavnými aktérmi sú študenti stredných škôl.

Študentov inšpirovala šestnásťročná Švédka Greta Thunbergová, ktorá od augusta 2018 organizuje každý týždeň protest pred parlamentom v Štokholme, kde sa usiluje upozorniť na to, že od slov na ochranu klímy je zatiaľ ďaleko k činom.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem