Jednou vetou

Štrajk taxikárov v Španielsku pokračuje. Pridali sa aj iné mestá

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Zástupcovia odborov združujúcich vodičov taxíkov sa v pondelok v Madride zišli s predstaviteľmi španielskej vlády, aby hľadali cesty k ukončeniu časovo neobmedzeného štrajku, ktorý je protestom proti rozmáhajúcim sa alternatívnym taxislužbám Uber a Cabify. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa francúzskeho denníka Le Figaro sa zástupcovia taxikárov pred rokovaním s vládou vyjadrili, že ak ich požiadavky nebudú splnené, zablokujú vjazdy do prístavov, letísk či dokonca aj hraničné priechody s Francúzskom.

Ministerstvo rozvoja informovalo, že po schôdzke s odborármi sa jeho tím stretne aj so zástupcami vodičov jazdiacich pre spomínané alternatívne taxislužby.

Taxikári „oficiálnych taxislužieb“ protestujú proti narastajúcemu počtu licencií pre služby Uber a Cabify, ktoré považujú za nekalú konkurenciu. Svojím štrajkom chcú dosiahnuť, aby vláda počet vydávaných licencií obmedzila.

Barcelonskí taxikári vstúpili do časovo neobmedzeného štrajku

V Barcelone, kde súd pozastavil platnosť rozhodnutia miestnych úradov o obmedzení počtu licencií pre alternatívne taxislužby, taxikári od minulého štvrtka štrajkujú, pričom blokujú jednu z hlavných dopravných tepien mesta – Gran Via, pričom tam však umožňujú prejazd sanitiek.

Počas uplynulého víkendu sa k protestu z Barcelony pridali aj taxikári v Madride a v pondelok aj vodiči taxíkov z mnohých miest v iných regiónoch Španielska. Štrajk sa pritom odohráva na vrchole dovolenkovej sezóny.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia