Jednou vetou

Stredné Grécko postihlo zemetrasenie s magnitúdou 5,3

Ilustračné foto

Zdroj: Pixabay.com

Zemetrasenie s magnitúdou 5,3 zasiahlo v sobotu stredné Grécko. Žiadne škody zatiaľ neboli hlásené. Informovalo o tom grécke národné observatórium, ktoré citovali tlačové agentúry AFP a AP.

Zemetrasenie nastalo okolo 11.46 h SEČ v hĺbke približne 14 kilometrov a epicentrum malo v Korintskom zálive, okolo 200 kilometrov severozápadne od gréckeho hlavného mesta Atény, v blízkosti letoviska Itea, dodalo observatórium.

Korintský záliv je pretiahnutý výbežok Iónskeho mora, ktorý oddeľuje polostrov Peloponéz v pevninskej časti Grécka.  „Bolo to silné zemetrasenie a cítili ho vo veľmi širokom okolí, aj v Aténach,“ uviedol pre štátnu televíziu ERT seizmológ Efthymios Lekkas, šéf gréckeho úradu na ochranu pred zemetraseniami.

Pri výbuchu v továrni zahynulo v Číne päť ľudí, zranili sa traja ďalší

„Situácia je pod kontrolou a monitorujeme ju. V Korintskom zálive je mnoho zlomových línií,“ vysvetlil odborník. Grécko leží na hlavných zlomových líniách a zemetrasenia ho postihujú často, ale zriedkakedy spôsobujú úmrtia.

V júli 2017 došlo k zemetraseniu s magnitúdou 6,7, pri ktorom zahynuli dvaja ľudia na ostrove Kos v Egejskom mori a zapríčinilo aj značné škody. V roku 1999 zemetrasenie s magnitúdou 5,9 zabilo 143 ľudí v Aténach a oblasti severozápadne od metropoly.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia