Jednou vetou

Stredozápad USA sužuje sneh a silný vietor, zrušili vyše 1200 letov

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Snehová víchrica, ktorá zasiahla v pondelok Stredozápad Spojených štátov, priniesla množstvo snehu, ľad i silný vietor.

Stihla tiež spôsobiť smrteľnú nehodu a vynútila si obmedzenia pri cestovaní, informovali o tom agentúra AP a viaceré americké médiá.

Snehovou víchricou bola postihnutá oblasť siahajúca od Chicaga po Kansas. V oblastiach neďaleko Chicaga napadalo vyše 30 centimetrov snehu.

Americká sonda InSight pristála na povrchu Marsu

Podľa Národnej meteorologickej služby (NWS) by ale v niektorých oblastiach mohlo napadať až do 45 centimetrov snehu.

Zlé počasie spôsobilo mnoho dopravných nehôd, ako aj výpadky v dodávkach elektriny, bez ktorej sa v štáte Illinois ocitlo vyše 200.000 domácností a takmer 100.000 v štátoch Michigan a Indiana, napísal denník USA Today.

Od polnoci do pondelkového popoludnia bolo na chicagskom letisku O’Hare zrušených vyše 1200 letov, už predtým v nedeľu celkovo 700.

NWS v pondelok upozornila, že cestovanie počas fujavice môže byť nebezpečné. Michiganská polícia uviedla, že v dôsledku nepriaznivého počasia zahynula pri dopravnej nehode 48-ročná žena, ktorá stratila kontrolu nad vozidlom.

Trump nie je nadšený z obnovenia napätia medzi Ukrajinou a Ruskom

Snehová víchrica sa podľa denníka USA Today presúva smerom na východ a podľa meteorológov v utorok pravdepodobne zasiahne časť regiónu Nové Anglicko, najmä sever štátu New Hampshire a Maine.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia