Jednou vetou

Streľba v Youtube: Traja zranení, útočníčka spáchala samovraždu

Ilustračná foto

Foto: Pixabay.com

Život jednej ženy a zranenia ďalších troch osôb si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v utorok sídle spoločnosti YouTube v meste San Bruno v americkom štáte Kalifornia. Mŕtvou ženou je podľa miestnej polície páchateľka streľby. Informovala o tom spravodajská televízia CNN.

Šéf polície v meste San Bruno Ed Barberini na tlačovej konferencii uviedol, že polícia v sídle YouTube zasahovala v utorok po 13.00 h miestneho času. Incident, bude polícia vyšetrovať ako prípad domáceho násilia. Pre agentúru AP to uviedli dvaja príslušníci miestnej polície. Obeťami streľby sú 32-ročná žena, ktorá je vo vážnom stave; 27-ročná žena, ktorej stav je uspokojivý, a 36-ročný muž, ktorého stav je kritický, uviedol hovorca Zuckerbergovej sanfranciskej všeobecnej nemocnice, kam boli zranení po streľbe prevezení.

Práve muž, ktorý pri streľbe utrpel najťažšie zranenia, bol médiami označený za životného partnera alebo priateľa podozrivej strelkyne. Tá po čine obrátila zbraň proti sebe a spáchala samovraždu. Podľa výpovede očitej svedkyne incidentu držala žena v ruke „obrovskú pištoľ“ a na očiach mala slnečné okuliare. Totožnosť podozrivej ani to, či bola zamestnankyňou YouTubu, polícia nezverejnila.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia