Jednou vetou

Streľba vo Švédsku si vyžiadala životy

Dvaja muži zahynuli a štyri ďalšie osoby utrpeli zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v pondelok večer 18. júna 2018 v centre juhošvédskeho mesta Malmö.

Foto: TASR

Dvaja muži zahynuli a štyri ďalšie osoby utrpeli zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v pondelok večer v centre juhošvédskeho mesta Malmö. S odvolaním sa na vyhlásenie polície o tom v utorok informoval švédsky denník Aftonbladet.

Obeťami incidentu sú dvaja muži vo veku 18 a 29 rokov, ktorí podľa polície utŕženým zraneniam v noci podľahli. Všetkých zranených krátko po incidente hospitalizovali so strelnými ranami.

Čítajte viac: Vo švédskom Malmö sa strieľalo. Najmenej štyria ľudia sú zranení

Polícia po streľbe priestor uzavrela a vypočula svedkov. Nič podľa nej nenasvedčuje tomu, že by prípad súvisel s terorizmom. Agentúra Reuters informovala, že doposiaľ v súvislosti s incidentom nikoho nezadržali.

K streľbe podľa švédskych médií došlo krátko po 20.00 h pred internetovou kaviarňou neďaleko policajnej stanice, vďaka čomu polícia na miesto dorazila veľmi rýchlo. Svedkovia tvrdili, že na mieste padlo až do 20 výstrelov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia