Jednou vetou

Streľba vo Viedni má podľa polície spojitosť s balkánskou mafiou

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Streľba, ktorá si v piatok v rakúskej metropole Viedeň vyžiadala jedného mŕtveho a ďalšieho ťažko zraneného, sa podľa sobotňajšieho vyjadrenia polície spája s balkánskou mafiánskou skupinou.

„Momentálne sa tento incident zdá byť spojený s organizovaným zločinom na západnom Balkáne,“ uvádza sa vo vyhlásení polície, z ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

V súvislosti so stiahnutím vojakov zo Sýrie odstúpil ďalší činiteľ McGurk

Streľba, ktorá sa odohrala približne o 13.30 h, na krátky čas vyvolala v turistami vyhľadávanom historickom centre Viedne paniku. Dve obete vo veku 32 a 23 rokov boli z trojčlennej skupiny, na ktorú vystrelil ďalší muž po tom, ako vyšli zo známej reštaurácie Figlmüller na ulici Bäckerstrasse.

Podľa čiernohorského denníka Vijesti je mŕtvym mužom Vladimir Roganovič, „významný člen“ jedného z dvoch drogových gangov, ktoré sú od roku 2014 zapletené do nevraživého sporu.

Ten si v Čiernej Hore a Srbsku vyžiadal už približne 30 mŕtvych. Roganoviča len tento mesiac prepustili z väzenia, kde si odpykával trest za bombové útoky.

Útočník zo Štrasburgu sa na videu prihlásil k IS

Strelec unikol z miesta činu po vlastných a dosiaľ ho nechytili. Polícia uviedla, že vyšetrovanie prípadu prebieha aj v ďalších krajinách. Muža, ktorý obete sprevádzal, ale vyviazol bez zranení, príslušné úrady vypočúvajú.

Obe obete utrpeli strelné zranenia hlavy. Podľa svedkov mohlo byť vypálených päť výstrelov. Polícia oznámila, že pátranie po podozrivom rozšírili na celé územie rakúskej metropoly.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia