Jednou vetou

Pri streľbe v americkom Trentone zahynul jeden človek

Ilustračné foto

foto: TASR

V nedeľu nadránom na festivale umenia v americkom Trentone došlo k strelbe. Streľbe podľahol jeden z dvojice strelcov. Ďalších dvadsať ľudí je zranených.

Jedna osoba zahynula a ďalších 20 ľudí sa zranilo pri streľbe, ku ktorej došlo v nedeľu nadránom na festivale umenia v meste Trenton v americkom štáte New Jersey. Usmrteným je jeden z dvojice strelcov, uviedla s odvolaním sa na vyhlásenie okresného prokurátora agentúra AP.

Prokurátor Angelo Onofri z okresu Mercer v New Jersey povedal v nedeľu ráno miestneho času na tlačovej konferencii, že 16 spomedzi dovedna 20 zranených osôb utrpelo strelné zranenia. Dodal, že štyria zranení – vrátane 13-ročného chlapca – sú v kritickom stave.

Turci opäť zaútočili na kurdských povstalcov v severnom Iraku

Onofri ďalej uviedol, že strieľať na festivale s názvom Art All Night začali dvaja útočníci. Jeden z nich – 33-ročný muž – bol následne zabitý, druhý je momentálne vo väzbe. Miestne úrady odhadli, že v oblasti, kde streľba vypukla, bolo v jej čase okolo 1000 ľudí.

Na mieste po streľbe vypukla panika, ľudia začali z festivalu utekať. Miestne televízie neskôr priniesli zábery zachytávajúce mnoho policajných áut. Denník The Trentonian uviedol, že oblasť bola posiata rozbitým sklom a ďalšími úlomkami.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia