Jednou vetou

Strelcom z Halle je zrejme nemecký občan, údajne konal sám

Policajti ozbrojení automatickými zbraňami hliadkujú pred synagógou v Drážďanoch 9. októbra 2019. Polícia sprísnila bezpečnostné opatrenia pri synagóge a židovskom cintoríne v Drážďanoch po streľbe vo východonemeckom meste Halle. Po útoku neznámych ozbrojencov pred synagógou v Halle, kde prišli o život najmenej dve osoby, hlásili v stredu streľbu aj z blízkeho mesta Landsberg.

FOTO TASR/DPA

Muž, ktorý v stredu strieľal pred synagógou vo východonemeckom meste Halle, pričom zabil dvoch ľudí, konal podľa informácií agentúry DPA odvolávajúcej sa na bezpečnostné zdroje zrejme sám. Má ísť o 27-ročného nemeckého občana Stephana B.

Tento páchateľ, ktorého už zadržala polícia, utrpel zranenia a operovali ho v nemocnici v Halle, napísal denník Die Leipziger Volkszeitung.

Pri útoku v Halle prišli o život muž a žena, zranení sú ďalší ľudia

Podľa najnovších informácií, ktoré získal z bezpečnostných zdrojov denník Tagesspiegel, polícia ukončila zásah v obci Wiedersdorf, kde si páchateľ zrejme zaobstaral taxík.

Útočník, ktorý sa pokúšal dostať aj do vnútra synagógy, kde bolo v tom čase 70-80 veriacich, podľa informácií denníka Bild pred synagógu umiestnil aj podomácky vyrobené výbušniny.

Polícia v Halle na svojom účte na Twitteri oznámila, že obyvatelia mesta môžu opäť vyjsť do ulíc, keďže im už nehrozí nijaké akútne nebezpečenstvo.

FOTO: Viacerí politici odsúdili tureckú ofenzívu na severe Sýrie

Útok odsúdila aj nemecká kancelárka Angela Merkelová. Jej hovorca Steffen Seibert na Twitteri napísal, že kancelárka príbuzným obetiam vyslovila úprimnú sústrasť a ďakuje bezpečnostným zložkám, ktoré na mieste činu ešte stále zasahujú.

Merkelová zároveň prostredníctvom svojho hovorcu vyjadrila solidaritu so všetkými židmi v ich sviatočný deň Jom kipur.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba