Štyri arabské krajiny prerušili diplomatické styky s Katarom

Ilustračné foto

TASR

Bahrajn, Egypt, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty prerušili dnes diplomatické vzťahy s Katarom. Zároveň obvinili katarskú vládu z podpory radikálnych islamistických skupín a terorizmu v celom regióne, informovala agentúra AP.

Štvorica arabských krajín tiež avizovala prerušenie leteckého a námorného spojenia s Katarom a dala katarským občanom dvojtýždňovú lehotu na odchod.
Katar podporuje početné teroristické a sektárske skupiny usilujúce o narušenie stability regiónu vrátane Moslimského bratstva, Islamského štátu a al-Káidy a neustále šíri posolstvá a úklady týchto skupín prostredníctvom svojich médií,“ napísala saudskoarabská štátna tlačová agentúra SPA v zrejmej narážke na katarskú televíznu stanicu al-Džazíra.

Saudská Arábia okrem toho uviedla, že Katar bude musieť stiahnuť svoje jednotky z Rijádom vedenej medzinárodnej koalície bojujúcej proti povstalcom v Jemene. Katarskí predstavitelia rozhodnutie štvorice krajín bezprostredne nekomentovali. V minulosti však akékoľvek obvinenia z podpory terorizmu odmietali.

Môže vás zaujímať

V Benátkach opäť stúpla voda, viac než dve tretiny mesta sú zaplavené