Jednou vetou

Súd nariadil prepustenie prezidentského kandidáta Karawího

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Tuniský najvyšší odvolací súd v stredu nariadil, aby prezidentského kandidáta Nabíla Karawího prepustili z väzby. Takýto verdikt vydal len štyri dni pred nedeľným druhým kolom prezidentských volieb, informuje agentúra DPA.

Karawího (56) zatkli 23. augusta pre podozrenie z prania špinavých peňazí a daňových únikov. Odvtedy bol vo väzbe, dosiaľ však odsúdený nebol. Väzenie mal na základe verdiktu odvolacieho súdu opustiť ešte v priebehu stredy.

Strelcom z Halle je zrejme nemecký občan, údajne konal sám

Známy mediálny magnát Karawí, ktorý sa stal prakticky okamžite po júnovom ohlásení svojej kandidatúry favoritom predvolebných prieskumov, získal v prvom kole prezidentských volieb z 15. septembra 15,6 percenta hlasov.

Skončil tak na druhom mieste za odborníkom na ústavné právo a nováčikom v politike Kajsom Saídom. Toho volilo 18,4 percenta tuniských voličov.

Jeho žiadosť o prepustenie pred stredajším verdiktom odvolacieho súdu zamietli celkovo tri súdy nižšej inštancie.

Predstavitelia jeho kampane v utorok požiadali, aby sa druhé kola volieb odložilo dovtedy, kým Karawího z väzenia prepustia.

Škótsky súd odložil rozhodnutie v prípade žiadosti o odklad brexitu

O odklad žiadali z dôvodu, že Karawí by z väzenia nemohol v rámci predvolebnej kampane cestovať po Tunisku a médiám by tiež nemohol poskytovať priame rozhovory, píše DPA.

Karawí sa od prvého kola volieb neobjavuje v televíznych debatách a nevedie predvolebnú kampaň.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba