Jednou vetou

Súd potvrdil pokuty za snímky vojvodkyne Kate na dovolenke

Vojvodkyňa Kate

foto: TASR

Francúzsky odvolací súd potvrdil v stredu verdikt, podľa ktorého majú dvaja šéfovia z francúzskeho časopisu Closer venovaného celebritám dostať pokutu v maximálnej výške 45.000 eur za porušenie súkromia Kate Middletonovej. Skutku sa dopustili zverejnením fotografií vojvodkyne z Cambridge v roku 2012, keď sa na dovolenke vo francúzskom Provensalsku slnila bez horného dielu plaviek.

Odvolací súd vo Versailles pri Paríži potvrdil rozhodnutie súdu v meste Nanterre, ktorý v septembri 2017 udelil maximálnu možnú pokutu vyplývajúcu zo zákona. Pokutovanými sú šéfredaktorka francúzskeho vydania magazínu Closer Laurence Pieauová a Ernesto Mauri, výkonný riaditeľ mediálnej spoločnosti Mondadori, ktorá týždenník vydáva.

Súd tiež potvrdil pokuty pre dvoch fotografov, ktorí snímky vojvodkyne urobili, a to 10.000 eur pre každého. Vlani v septembri britský princ William a jeho manželka Kate uviedli, že ich verdikt potešil, lebo „si želali dôrazne poukázať na to, že takéto neoprávnené zasahovanie do súkromia sa nesmie stávať“.

Francúzsko zriadi nové múzeu. Bude sa venovať téme terorizmu

Načasovanie vlaňajšieho verdiktu bolo citlivo vnímané najmä v Británii: bol totiž vydaný krátko po 20. výročí tragickej smrti Williamovej matky, princeznej Diany, ktorú prenasledovali paparazzovia, keď jej auto havarovalo v parížskom tuneli. Odškodné je oveľa menšie než suma 1,5 milióna eur, v akú manželia dúfali, napísala tlačová agentúra AP.

Môže vás zaujímať

V Istanbule otvorili dve nové nemocnice pre pacientov s koronavírusom