Jednou vetou

Summit v Singapure skončil podpísaním dohody

Americký prezident Donald Trump (vpravo) a severokórejský líder Kim Čong-un podpisujú komplexnú dohodu, ktorej obsah nebol zverejnený počas historického stretnutia v Singapure 12. júna 2018.

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump a severokórejský vodca Kim Čong-un podpísali v utorok komplexnú dohodu, ktorej obsah nebol zverejnený. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Po podpise dohody šéf Bieleho domu povedal, že má so severokórejským vodcom „vynikajúci vzťah“ a že ho „určite“ pozve do Spojených štátov a ešte veľakrát sa s ním stretne. Vyslovil tiež presvedčenie, že v Severnej Kórei dôjde veľmi rýchlo k denuklearizácii. Okrem toho Trump označil Kima za „veľmi nadaného človeka“, ktorý miluje svoju vlasť.

Čítajte viac: Trump a Kim Čong-un podpíšu v Singapure dohodu

Na záver summitu sa obaja lídri rozlúčili bez prítomnosti tlmočníkov.

Singapurský summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una odštartoval o 09.04 h miestneho času (03.04 h SELČ) podaním rúk Trumpa a Kima. Predtým, ako sa obaja odobrali na rokovania medzi štyrmi očami, na ktorých boli prítomní len tlmočníci, severokórejský vodca dal najavo, že chce otvoriť novú kapitolu v napätých vzťahoch so Spojenými štátmi.

Historické stretnutie. Summit Trump – Kim v Singapure

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia