Jednou vetou

Švédska aktivistka Greta Thunbergová sa stretla s pápežom Františkom

Na snímke uprostred mladá švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová a vľavo pápež František počas stretnutia po pravidelnej generálnej audiencii na Námestí sv. Petra vo Vatikáne 17. apríla 2019

foto: TASR/AP

Mladá švédska aktivistka Greta Thunbergová sa v stredu stretla s pápežom Františkom vo Vatikáne, informovala agentúra AP.

Thunbergová sa zúčastnila na generálnej audiencii na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Mladá Švédka má vystúpiť s prejavom v talianskom parlamente a v piatok bude viesť protest za boj proti klimatickým zmenám v Ríme.

Ekologickú aktivistku Thunbergovú nominovali na Nobelovu cenu za mier

V pápežovi Thunbergová našla spriaznenú dušu, uvádza AP a pripomína, že boj proti klimatickým zmenám a starostlivosť o Božie stvorenia patria k hlavným pilierom jeho pôsobenia v pápežskom úrade.

Thunbergová v utorok vystúpila aj pred zákonodarcami výboru Európskeho parlamentu pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) v Štrasburgu. Aktivistka upozornila, že na zastavenie klimatických zmien prichádza práve čas, a zároveň europoslancov v tejto veci varovala, aby nezačali panikáriť.

Pápež František sa v mene cirkvi poďakoval hasičom za záchranu Notre-Dame

Thunbergová vlani v septembri každý deň protestovala pred švédskym parlamentom a žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickým zmenám, pričom Švédsko obvinil z nedodržiavania parížskej klimatickej dohody.

Inšpirovala tým tisíce školopovinných detí v Belgicku, Nemecku, Švajčiarsku, Švédsku či Austrálii, ktoré pod heslom „piatky za budúcnosť“ usporiadali podobné protesty vo svojich krajinách.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre