Jednou vetou

Švédsko pátra po klaunovi, ktorého pristihli s ostrým predmetom pri školákovi

Ilustračné foto

TASR/AP

Švédska polícia oznámila, že pátra po mužovi s maskou klauna, ktorý vo štvrtok v meste Kumla vystrašil osemročného chlapca idúceho do školy. Ide tak o ďalší z incidentov v Škandinávii, v ktorých vystupujú dospelé osoby v strašidelnom prestrojení.

Podľa vyhlásenia policajného hovorcu Stefana Dangardta, ktoré priniesla agentúra AP, muž v žltom oblečení, s červenými vlasmi a tvárou nafarbenou nabielo pristúpil k dieťaťu držiac „čosi ostré“. Nezvyčajný úkaz však spozoroval motorista prechádzajúci okolo, ktorý začal trúbiť a umožnil tak chlapcovi utiecť. Podľa údajov denníka Aftonbladet sa predpokladá, že hľadaný muž je vo veku dvadsiatnika.

Muža, ktorý uniesol lietadlo na Cyprus, budú súdiť za terorizmus

Mesto Kumla sa nachádza približne 170 kilometrov západne od Štokholmu. Ešte pred dvoma rokmi boli hlásené podobné incidenty zo Švédska, Nórska i Dánska, čo viedlo jeden z nórskych hračkárskych reťazcov k zastaveniu predaja klaunských kostýmov vo svojich 114 obchodoch.

Prípady, keď osoby prezlečené za klaunov ľudí strašili alebo na nich útočili, boli zaznamenané aj v iných európskych krajinách či Spojených štátoch.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia