Švédskom otriasla séria štyroch brutálnych znásilnení žien, tínedžerku po zločine podpálili

Švédska polícia.

Foto: ilustračné, TASR/AP

Švédskym mestom Malmö otriasla séria štyroch brutálnych znásilnení žien v priebehu niekoľkých týždňov. Najnovší sa stal v noci na piatok vo štvrti Högaholm, kde ženu znásilnila skupina mužov, informoval portál merkur.de s odvolaním sa na denník Sydsvenskan.

Obeti útoku, ktorá nemala utrpieť životu nebezpečné zranenia, sa podarilo vlastnými silami dostať domov, odkiaľ privolala políciu. Ďalšie podrobnosti o tomto prípade nie sú známe.

Prípady zatiaľ nedávajú navzájom do súvisu

Hovorca polície Nils Norling bulvárnemu denníku Aftonbladet povedal, že zatiaľ sa nevie, či tento čin súvisí s predchádzajúcimi prípadmi.

O zatiaľ najbrutálnejšom prípade informoval 19. decembra denník Aftonbladet. Sedemnásťročné dievča vtedy znásilnili zatiaľ neznámi páchatelia, pričom následne jej do lona vyliali horľavú kvapalinu a zapálili ju. Presný rozsah zranení obete nie je známy.

Demonštrácie proti činnosti polície

Polícia na základe záberov bezpečnostnej kamery zadržala jedného z predpokladaných páchateľov.
Nemenovaný policajt švédskym médiám povedal, že taký brutálny čin počas svojej 35-ročnej kariéry nezažil.
K hromadným znásilneniam žien došlo v novembri aj vo štvrtiach Södervärn a Segevang.

Polícia konkrétne informácie nezverejnila, ale hovorí o „zneužívaní hraničiacom s mučením“ a „veľmi závažnom násilí“.

Spomínané prípady vyvolali medzi obyvateľmi Malmö pobúrenie a demonštrácie proti nečinnosti polície. Zástupca policajného šéfa Mälmö Mats Karlsson ženám pred Vianocami odporučil, aby po zotmení nechodili von samy. Neskôr však povedal, že išlo o nevhodnú formuláciu.

Môže vás zaujímať

Najmenej 12 civilistov prišlo o život pri leteckom útoku v Sýrii