Jednou vetou

Szijjártó: Maďarsko sa nepripojí ku krajinám kritizujúcim USA

Péter Szijjártó

Foto: TASR/AP

Maďarsko sa nepostaví do radu európskych krajín, ktoré už pomaly "maniacky" kritizujú USA, ubezpečil v stredu vo Washingtone maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó šéfa diplomacie USA Mikea Pompea.

Podľa agentúry MTI maďarský minister po schôdzke podotkol, že Spojené štáty vnímajú Maďarsko a celý región strednej Európy ako prirodzeného spojenca. Szijjártó dodal, že USA a Maďarsko spolupracujú v zahraničnopolitických otázkach, ako napríklad v otázke reformy Organizácie spojených národov (OSN), ale aj v snahe dosiahnuť čestný medzinárodný postoj k Izraelu.

„Spolupracujeme aj v boji proti ilegálnej migrácii, terorizmu či v ochrane kresťanských spoločenstiev vo svete,“ zdôraznil šéf maďarskej diplomacie.

Orbánovou zbraňou v Bruseli bude siedma novela ústavy
Internetové vydanie maďarského ľavicového denníka Népszava v súvislosti so schôdzkou poznamenalo, že maďarského ministra zahraničných vecí prijali vo Washingtone naposledy v roku 2012, keď János Martonyi presviedčal Hillary Clintonovú, že v Maďarsku je „všetko v poriadku“.

Denník dodáva, že pre Pompea, ktorý predtým riadil CIA, zrejme otázka dodržiavania pravidiel právneho štátu v Maďarsku nebola hlavnou témou rozhovoru so Szijjártóom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia